Video: Největší obraz na světě byl prodán v aukci
Největší plátno na světě „The Journey of Humanity“od britského umělce Sashy Jafriho bylo vydraženo v Dubaji za 62 milionů dolarů (přes 4,5 miliardy rublů). Informuje o tom místní vydání Khaleej Times.
Jafri sedm měsíců pracoval na malování plochy dvou fotbalových hřišť v hotelu Atlantis v Dubaji. Poznamenává se, že původně bylo plánováno rozdělit plátno na 70 částí a později je prodat na šesti aukcích v různých zemích za celkem asi 30 milionů dolarů.
Autor obrázku slíbil, že výtěžek pošle na charitativní projekty, které pomáhají dětem. "Doufáme, že zachráníme životy 200 milionů dětí a dáme jim šanci změnit svět … Chceme, aby každé dítě mělo možnost získat vzdělání prostřednictvím internetu." Naším cílem je zpřístupnit internet lidem v nejchudších zemích, “řekl Jafri.
Až do okamžiku prodeje bylo plátno vystaveno v hotelu na měsíc. Kupujícím díla byl André Abdun, vedoucí společnosti specializující se na kryptoměnu.
Dříve hollywoodská herečka Angelina Jolie prodala věž mešity Koutoubia, kterou namaloval bývalý britský premiér Winston Churchill, za 11,5 milionu dolarů (8,28 milionu liber). Churchill daroval plátno 32. prezidentovi USA Franklinovi Rooseveltovi.
Jak majitelé pozemků vyměnili své poddané za věci a kolik stál člověk, který byl prodán z reklamy
Dokud nebylo v roce 1861 poddanství zrušeno, vlastnili hospodáři rolníky jako majetek. Stávalo se, že lidé byli prodáváni, dáváni a dokonce i zastavováni. Nevolníci byli často vyměňováni za jiný majetek. Obchodování s lidmi v 18. a 19. století nikoho nepřekvapilo. Majitelé dokonce podávali inzeráty do novin. Přečtěte si, jakou hodnotu měl nevolník, jak byli lidé vyměňováni za zvířata a výměnou za jaké položky bylo možné získat majetek rolníků
Obraz umělé inteligence prodán poprvé v aukci
Na poslední aukci aukčního domu se Christie na seznamu partií rozhodla zařadit obraz s názvem „Portrét Edmonda de Belamy“. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že nebyl vytvořen velkým umělcem, ale je výtvorem umělé inteligence
Obraz v technice hůlkového obrazu věnovaný běloruským protestům prodán v aukci za 3 miliony
Obraz „Bělorusko“od novosibirského umělce, ideologa „Monstrations“Artyoma Loskutova „Běloruska“, vyrobený technikou „paličkového obrazu“a představující bílé plátno s krvavě červenými pruhy, šel pod kladivo za 3 miliony rublů na anonymní kupující
Obraz, prodaný v aukci Sotheby's za 10 milionů, byl uznán jako falešný
Obraz, který byl považován za dílo slavného nizozemského umělce Franse Halse a byl v roce 2011 prodán v Sotheby's za 10,8 milionu dolarů, byl prohlášen za falešný. Aukční dům to plně uznal a uhradil majiteli obrazu, který jej koupil před 9 lety, uvádí BBC
„Probuzení“v Gorkém parku. Největší obraz 240 kg kávy na světě
Vzhledem k tomu, že káva pro mnoho lidí je již vytrvale spojena s ránem a potřebou probudit se, tak takto pojmenoval moskevský umělec Arkady Kim svůj obrovský obraz kávových zrn - „Probuzení“. Toto monumentální dílo o rozloze 30 m2 a byl představen veřejnosti ve středu 26. června v Moskvě, v Centrálním parku kultury a volného času. Gorky