Zmrazené skandály, vítězství a porážky na olympijských hrách 2012

Anonim
Maria Savinova (Rusko) si uvědomila, že vyhrála závod na 800 metrů. Fotografka Lucy Nicholsonová

olympijské hryjako jedna z nejbarevnějších akcí ve světě sportu přitahuje pozornost milionů lidí. Na tak rozsáhlé akci jsou samozřejmě přítomny stovky fotografů. Dohromady pořídí až tisíc snímků za minutu, z nichž některé jsou hodné zlata. Účastníci olympijských her se na ně připravili jako na nejdůležitější den jejich života. Každá porážka je proto malou tragédií a vítězství je velkým štěstím, doprovázeným bouřkou emocí vítěze a jeho fanoušků! Novináři loví pro tak skutečné emoce.

Jeden z fotografů měl to štěstí, že zachytil štěstí na jeho tváři Maria Savinová (Rusko) pár sekund před jejím vítězstvím v závodě na 800 m. Neméně pozoruhodné na obrázku jsou zklamaný pohled sportovců v pozadí. Samozřejmě budou mít i za čtyři roky možnost soutěžit o mistrovský titul, ale na těchto olympijských hrách už byl vítěz určen.

Shin Lam, šermíř z Jižní Koreje, pláče poté, co ztratil příležitost bojovat o zlato. Foto Hannah Johnston

Jako každá rozsáhlá akce, ani hry nebyly bez skandály … A to mluvíme nejen o diskvalifikaci sportovců kvůli nelegálním drogám, ale také o kontroverznějších a obtížnějších bodech. Jednou z nich na olympijských soutěžích v roce 2012 byla porážka šermíře z Jižní Koreje.

V šermu záleží na každém zlomku sekundy a bitva se odehrává pouze v případě, že hodiny tikají. Zástupci jihokorejského týmu uvedli, že jejich sportovec Shin Ah Lam byly způsobeny po skončení bitvy. Korejský šermíř nemohl uvěřit tomu, co se děje, a dlouho neopouštěl nástupiště a čekal na verdikt soudců. Rozhodování bylo těžké, ale vítězství zůstalo sportovci z Německa.

Čínský atlet Deng Lin spadl na zem poté, co vyhrál čtvrtfinále badmintonu. Fotograf Chris McGrath
2012 olympijský oheň na pozadí běžeckých tratí

olympijské hry - bojiště nejen pro sportovce, ale také pro scénáristy, režiséry, pyrotechniky a mnoho dalších organizátorů veřejných akcí. Návrhář pochodně pro olympijský oheň 2012 byl Thomas Haterwick, který dokázal překvapit a potěšit zakladatele her: podle jeho plánu se pochodeň skládá z 204 pohybujících se okvětních lístků, symbolizujících země účastnící se her 2012. Zpočátku jsou rozptýleni, ale se začátkem olympijských her se shromažďují v jeden celek.

Thomas Heatherwick navrhl úžasnou pochodeň 204 okvětních lístků pro olympijské hry 2012
Ohňostroj na počest zahájení letních olympijských her 2012

Na základě celkového počtu medailí, které týmy obdržely na olympijských hrách 2012, pořadí vítězných zemí … Pětici vedoucích vede tým USA, který získal 104 medailí, Čína je na 2. místě, Velká Británie je na 3. místě, Rusko je na 4. místě a Korea je na 5. místě.