Video: První bible v ruštině od tiskaře Fedorova byla dána do aukce v Petrohradě
První letní den, tedy prvního června, proběhne v Petrohradě aukce. Půjde o dvanáctou aukci s názvem Vzácné knihy. Grafika. Vinyl “, který je v držení Aukčního domu Ruské federace. V této aukci bude prodáno velké množství šarží a Ostrogova bible patří mezi nejcennější z nich. Jeho zvláštností je, že je to první Bible přeložená do ruštiny, kterou v roce 1581 vydal první tiskař Ivan Fedorov. Sdělovací prostředky se o tom dozvěděly z tiskové služby Aukčního domu Ruské federace.
Během této aukce je plánováno prodat 341 položek. Minimální náklady na hodně v těchto aukcích jsou stanoveny na 1 000 rublů a nejvyšší - na 1,2 milionu rublů. Mezi mnoha šaržemi vybranými k obchodování v Petrohradě jsou autogramy, beletrie, filmové plakáty, litografie, vzácné publikace (dětská literatura, umění, právo, finance, historie), sběratelské vinylové desky, tisky, popisy měst a celých zemí.
Ostrogská bible je jednou z partií, které by měly být obzvláště zajímavé pro kupující. Odborníci tuto částku odhadli na 500–550 tisíc rublů. Jedná se o poměrně vzácnou knihu, protože v té době nebylo publikováno více než 1, 5 tisíc výtisků. Stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že taková kniha je památkou národního významu, a proto nemůže opustit hranice Ruské federace.
Tentokrát se rozhodli prodat v Petrohradě almanach s názvem „Northern Flowers“, který vyšel v roce 1825. Tento almanach shromáždil baron Delvig a odhaduje se na 150-170 tisíc rublů. Jeho hodnota spočívá ve skutečnosti, že během života slavného ruského básníka, spisovatele Alexandra Sergejeviče Puškina, jeho díla jako „Proserpina“, „Demon“, „Píseň prorockého Olega“, stejně jako některé úryvky z básně Byly publikovány „Eugene Onegin“.
Název nejdražší šarže nadcházející aukce je sbírka Marina Tsvetaeva s názvem „Po Rusku. 1922-1925 “. Jeho cena je 1, 2-1, 5 milionů rublů z toho důvodu, že se jedná o poslední celoživotní vydání slavné básnířky. Letos bylo poprvé na takové aukci rozhodnuto prodat sbírku vinylových desek, která obsahovala 13 desek legendární skupiny Queen. Tato sada je zajímavá, protože ji podepsali všichni hudebníci skupiny. Odhadovali to na 400-450 tisíc rublů.
Jak se cítit jako kovboj: do aukce byla dána přesná replika amerického města z 19. století
Každý fanoušek westernu má nyní možnost stát se šerifem amerického města v 19. století - a ne virtuálně, ale ve skutečnosti. Za to však musíte zaplatit asi 1,7 milionu dolarů (1,2 milionu liber). Právě za tuto cenu bylo město na Divokém západě uvedeno do prodeje prostřednictvím Sotheby's. Přesněji jeho kopii. Všechno je tu jako ve skutečném starém americkém městě: hotel, kostel, vězení, taneční a kulečníkové místnosti, fotografické studio a samozřejmě kadeřník
Jak milovali Egypt v Petrohradě: Kde v Petrohradě najdete ozvěny módy pro egyptologii
Stejně jako se mladý fashionista zdobí tím, co je v jeho kruhu oblíbené, tak si mladý Petersburg s potěšením jednou vyzkoušel egyptské „nové oblečení“- to, co se v architektuře stalo populární se začátkem Egyptomanie. Tak se v severním hlavním městě objevily sfingy a pyramidy, hieroglyfy a basreliéfy, které inspirovaly všechny nové generace měšťanů k dalšímu studiu tajemné starověké kultury
Tajemství života průkopnického tiskaře Ivana Fedorova: Cesta k osvícení a boji o přežití
Ivan Fedorov je obvykle nazýván „prvním ruským knihtiskařem“. Ve skutečnosti to není tak úplně pravda. A před ním se v zemi tiskla papírová vydání. Rozdíl je v tom, že Fedorov byl prvním, kdo označil zdrojová data a sebe jako autora. Stejné publikace byly anonymní. Ale toto řemeslo nepřineslo Ivanu národní uznání
Bible byla přeměněna na komiks
Byla vydána nová Bible pro děti a mládež. Hlavní kniha křesťanů tentokrát vyšla ve formě komiksu. Oznámili to zástupci známého křesťanského vydavatelství Kingstone, které je vlastně zodpovědné za vydání komiksové adaptace
První tištěná báseň od Lermontova bude vydána do aukce
Aukční dům „Kabinet“oznámil, že „Vesna“- první tištěná báseň Michaila Lermontova - bude uvedena do prodeje. Nabídky budou zahájeny 23. dubna na aukci „Staré a vzácné knihy, mapy, tisky“. Lermontovova báseň byla vydána v roce 1830